Menü

s.s.s.

Nasıl başvurulur ?
<p>&Uuml;niversitemizde &ouml;ğrenim g&ouml;rmek, g&ouml;zlem ya da staj yapmak isteyen adayların <strong>Başvuru Formunu</strong> indirdikten sonra eksiksiz doldurup <em><a href="mailto:betul.yildirim@omu.edu.tr">birol.kurt@omu.edu.tr</a></em><strong> </strong>g&ouml;ndermeleri gerekmektedir. Bundan sonraki aşamada ofisimiz onay i&ccedil;in evraklarınızı ilgili birime g&ouml;nderir. Adayın başvurusu ilgili birim tarafından kabul edilirse vize işlemleri ve diğer işlemlerde kullanılmak &uuml;zere adaya bir kabul mektubu g&ouml;nderilir.</p>
Başvuru formunu doldururken nelere dikkat etmeliyim ?

Lütfen formda bulunan 3. bölümü doldururken protokol kapsamında mı yoksa “freemover” olarak mı geldiğinizi dikkatlice doldurun. Eğer protokol kapsamında geliyorsanız Interinstitutional Protocol kısmını, protokol dışında gelmek istiyorsanız “Freemover” kısmını işaretleyiniz.

9.  APPLICANT’S APPROVAL: Bu kısım aday tarafından doldurulup imzalanmalıdır.

10. HOST UNIVERSITY’S APPROVAL: Bu kısım Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ndeki ilgili birim tarafından doldurulur. 

11. HOME UNIVERSITY’S APPROVAL: Bu kısım adayın bağlı olduğu kendi kurumunun yetkilisi tarafından doldurulup imzalanmalıdır. İmzalı olmayan başvuru formları dikkate alınmaz..

12. CHECKLIST kısmında belirtilen belgelerin eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir

 

 


 

Protokol dahilinde ya da “freemover” olarak OMÜ’ye eğitim almak üzere gelmenin arasında fark var mıdır ?

OMÜ’ye ikili işbirliği protokolü (protokolleri içine at) kapsamında eğitimci/ gözlemci/ stajyer olarak geldiğinizde öğrenim katkı payı/harç ücretine tabi tutulmazsınız. Protokol dışında gelenler bazı fakültelerde belirli bir ücrete tabi tutulabilirler (Diş Hekimliği ya da Tıp Fakültesi). “Freemover” olarak gelecek adaylardan ücret talep edebilecek fakülteler ve talep edilebilecek miktarlar Senato kararıyla değişiklik gösterebilir.

Sigortamı ne zaman yaptırmalıyım ?

Dekanlıktan “uygunluk” yazınız geldikten sonra sağlık sigortanızı arzu ettiğiniz sigorta acentesinden yaptırabilirsiniz.