Menü

Giden Öğrenci

Üniversitemizden protokol kapsamında yurtdışında bulunan anlaşmalı bir üniversiteye gitmek isteyen adayların ilgili üniversitenin yönergelerini takip ederek başvurusunu şahsen yapması gerekmektedir. Başvurmuş olduğunuz kurum birimimizden seçildiğinize ya da eğitim almak/staj görmek üzere karşı kuruma gitmenizde sakınca olmadığına dair yazı telep edebilir. Başvuru aşamasında desteğe ihtiyaç duyarsanız birol.kurt@omu.edu.tr adresine soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Protokol kapsamında ya da kendi imkanlarıyla yurtdışında başka bir üniversiteye yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilirse ders tanınması aşamasında ya da oluşabilecek diğer durumlarda sorun yaşamamanız adına ofisimize bilgi vermeniz gerekmektedir.

NOT: Başvuru aşamasında karşı üniversitenin başvuru formunu (application form) ve öğrenim anlaşmasını (learning agreement) kullanmanız gerekmekte olup eğer böyle bir form yoksa ve kabul edilirse üniversitemizin Giden Aday Başvuru Formunu ve Öğrenim Sözleşmesini kullanabilirsiniz.

 

Protokoller için tıklayınız.

Protokol anlaşmamız bulunan kurumların iletişim bilgileri için tıklayınız.